کاوازاکی نینجا «H2R» قوی ترین و سریع‌ ترین موتورسیکلت جهان

 

 

معرفی نینجا «H2R» دنیای پرهیجان موتورسیکلت‌ را با تحولات بیشتری روبرو کرد؛ چون که طراحی و مهندسی فوق العاده به‌کار گرفته شده در این سوپربایک، این دوچرخ را به‌ قوی‌ترین و سریع‌ترین موتورسیکلت جهان تبدیل کرده است.

 به گزارش فهرست بلاگ: بی تردید سری نینجا از محصولات خاص و البته محبوب کمپانی مطرح و صاحب‌ سبک کاوازاکی محسوب می شود.

آنچه عنوان سریع‌ ترین و قوی‌ ترین را به‌ نینجا «H2R» می‌دهد و آن را متمایز می کند، ساخت پیشرانه‌ چهارسیلندر خطی 998 سی‌سی مجهز شده به‌ تکنولوژی پرخوران سوپرشارژ است و برای اولین بار از سیستم پرخوران در قوای محرکه موتورسیکلت استفاده می‌شود.

سری نینجا از محصولات خاص و البته محبوب کمپانی مطرح و صاحب‌ سبک کاوازاکی محسوب می شود.

با وجود سوپرشارژ های سانترفیوژی کامپکت طراحی‌شده، توان موتور به 310اسب‌بخار و گشتاور آن به 156 نیوتون‌ متر می‌رسد. این راندمان بالا را باید مرهون نصب سوپرشارژها و تغییراتی در تایمینگ سوپاپ‌ ها و طراحی منحصر به‌ فرد محفظه احتراق بود.

همچین قدرت و گشتاور بالایی نینجا «H2R» به‌ وسیله یک گیربکس شش‌سرعته دنده‌ ثابت به‌ چرخ عقب انتقال داده می‌شود

همچین قدرت و گشتاور بالایی نینجا «H2R» به‌ وسیله یک گیربکس شش‌سرعته دنده‌ ثابت به‌ چرخ عقب انتقال داده می‌شود تا سرعت در دوثانیه از حالت سکون به‌ 96 کیلومتر برساعت برسد و حداکثر سرعت نیز به 331 کیلومتر برساعت محدود می‌شود و درصورت تغییرات در بخش واحد پردازشگر به 400 کیلومتر برساعت نیز افزایش می‌یابد.

نگاهی به تاریخچه کاوازاکی

کاوازاکی شرکت ژاپنی است که درسال ۱۸۹۶ توسط « شوزو کاواساکی » (۱۸۳۷-۱۹۱۲) در شهر توکیو تاسیس شد. تولید اصلی این شرکت موتورسیکلت و وسایل نقلیه زمینی است.
شوزو کاواساکی شرکت کاوزاگی را تاسیس کرد
دفتر مرکزی این شرکت هم‌ زمان در دو شهر توکیو و کوبه قرار دارد. این شرکت بعد از بنیانگذاری آن توسط کاوازاکی شوزو، به نام کاوازاکی نام‌گذاری شد.
این نام‌گذاری هیچ ارتباطی با شهرستان کاوازاکی استان کاناگاوا ندارد. مقر اصلی این شرکت و کاوازاکی شوزو از ابتدا شهرستان کوبه استان هیوگو بوده است.

منبع1

منبع2

لینک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *