هوندا هم از ویروس کرونا “طاعون قرن” فرار می کند

 

هوندا هم از ویروس کرونا “طاعون قرن” فرار می کند پس از آنکه گروه خودروسازی پژو-سیتروئن از خارج کردن ۳۸ نفر از پرسنل خود در کارخانه‌ های ووهان چین، کانون شیوع ویروس کرونا خبر داد، حالا نوبت به شرکت ژاپنی هوندا رسیده است تا فراخوان تخلیه کارکنان و خانواده‌های آنها را از تاسیسات خود در منطقه ووهان اعلام نماید.

به گزارش فهرست بلاگ  ووهان چین، در ۱۰ روز گذشته مرکز اصلی شیوع ویروس مرگبار کرونا بوده است. این ویروس منتشر شده، تاکنون 60 نفر را قربانی خود کرده و جان آتها را گرفته است، از آن با نام «طاعون قرن» یاد می‌شود.هوندا هم از ویروس کرونا "طاعون قرن" فرار می کند

 

 

 

این خبر پس از آن اعلام شد که دولت ژاپن از تلاش برای تخلیه ی همه کارکنان ژاپنی تبار در منطقه قرنطینه شده ووهان با هواپیماها خبر داد. هوندا با سفارت خود در پکن تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم را به عمل آورده است و اکنون آمادگی دارد تا ۳۰ نفر ازپرسنل خود در این منطقه را به همراه خانواده‌های آنها  به ژاپن بازگرداند. سازمان تجارت خارجی ژاپن به تازگی اعلام کرده است، که حدود ۶۰ کارخانه ی ژاپنی در حال حاضر در ووهان چین در حال انجام فعالیت می باشند.

ویروس کرونا چین

 

دبیرکل بهداشت جهانی: خروج شهروندان از ووهان را توصیه نمی کنیم
دبیرکل سازمان جهانی بهداشت که به پکن سفر کرده است ضمن عالی ارزیابی کردن تلاش های چین در مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد می‌دانیم برخی از کشورها درخواست خروج شهروندان خود از شهر ووهان، کانون شیوع ویروس کرونا را مطرح کرده‌اند اما ما چنین کاری را توصیه نمی‌کنیم.

 

 

منبع 

لینک

 

 

یک دیدگاه برای “هوندا هم از ویروس کرونا “طاعون قرن” فرار می کند”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *