مرسدس بنز GLS با روکش چینی و گران تر از مرسدس G کلاس!

 

بایک موتور” یک خودروساز چینی که شریک رسمی مرسدس بنز در چین است، این حق را دارد تا مجوز های لازم برای استفاده از ویژگی های محصولات کمپانی مرسدس بنز و  اشتراک گذاری آن را دریافت کند.

بنابر این قبل از این شاهد طراحی و ساخت خودروی شاسی بلند “پکن BJ80” در کشور چین بوده ایم که در ظاهر شباهت بسیار نزدیکی به خودروی شاسی بلند و آفرودی مرسدس بنز G کلاس دارد، اما بایک به عنوان مالک اصلی خودروسازی “Beijing Automobile Works” یا “پکن اتومبیل” که به اختصار با نام BAW شناخته شده است، تمایل به بهره وری از پلتفرم و ویژگی های مرسدس بنز برای ساخت محصولات جدید به وسیله زیر مجموعه خود دارد.

به گزارش فهرست بلاگ:   خودروسازی بایک  دوباره با زیر مجموعه خود به دنبال یک شاسی بلند دیگر از محصولات این کمپانی المانی یعنی خودروی نسل دوم  GL  و مبنی پلتفرم آن یک شاسی بلند جدید با نام “پکن BJ90” را  تولید کرده است که در این مدل یک چهره متفاوت از محصولات مرسدس بنز به چشم می خورد و در قسمت جلو بیشتر به خودروی جیپ چروکی  شبیه شده است.

مهم تر از طراحی ظاهری و شکل این خودرو، قیمت مشخص شده برای آن است که این شاسی بلند چینی حتی از مرسدس بنز GLS نیز گران تر است!

پکن BJ90 یک نسخه چینی از مرسدس بنز G کلاس

قیمت خودروی چینی از برند المانی جلو زد!

پکن BJ90  از تاریخ 27 دسامبر، در کشور چین به بازار عرضه شده است و نکته قابل توجه آن قیمت 988 هزار یوان آن است که با تبدیل به دلار، به قیمت 141 هزار و 870 دلاری می رسیم که حتی از  مدل 2020 مرسدس بنز  GLS  هم گران تر خواهد بود و تنها با پرداخت 934 هزار و 800 یوان که تقریبا 134 هزار و 230 دلار می شود.

با همچین مبلغی مشتریان چینی میتوانند نسخه 2020 مرسدس بنز GLS ثبت نام و خریداری کنند که این موضوع شگفت انگیز است و جالب تر از آن، مشتریانی  هستند که خرید این اتومبیل و پرداخت هزینه بیشتر  را به  خرید مرسدس بنز GLS به عنوان یک برند معروف خودروسازی جهانی ترجیح دهند!

پکنBJ90 کپی چینی مرسدس بنز G کلاس

این خودروی چینی در اندازه و ابعاد خود کمی عریض تر، طولانی تر و با ارتفاع بیشتری نسبت به GLS  مرسدس طراحی شده است و ظاهر این خودرو بیشتر از همه به محصولات جیپ، به خصوص خودروی جیپ چروکی شبیه شده .

داخل کابین این خودرو شاهد یک کپی برداری از فضای داخل کابین نسل دوم مرسدس GLS که به غیر از خروجی مرکزی سیستم تهویه مطبوع کابین به آن مجهز شده است .

یک موتور 4 لیتری هشت سیلندر توربوشارژر 416 اسب بخاری و دو پیشرانه مختلف 3 لیتری شش سیلندر توربوشارژر 328 اسب بخاری در بخش فنی این خودرو استفاده شده است که هر دوی آنها مجهز به گیربکس 7 سرعته اتوماتیک استاندارد و سیستم انتقال قدرت چهارچرخ محرک به همراه قفل مرکزی دیفرانسیل شده اند.

 

منبع

لینک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *