شورولت ایمپالا به خط پایان و توقف تولید رسید

 

 

کمپانی شورولت چندی پیش در تاریخ 20 فوریه اعلام کرد قصد دارد تولید ایمپالا را برای همیشه پایان بدهد، در صورتی که این محصول یکی از محبوب‌ ترین و  قدیمی‌ ترین مدل‌ های این شرکت است.

 به گزارش فهرست بلاگ: اولین بار نام ایمپالا در سال 1958 در قالب نسخه‌ای از بل‌ایر مطرح شد و چند سال روی خط تولید شورولت قرار گرفت.

اما ایمپالا خیلی زود یک مدل مستقل شد و تا سال ۱۹۸۵ روی خط تولید شورولت قرار داشت. تولید دوباره‌ ایمپالا در دهه ۱۹۹۰ با رونمایی از خودرو اسپرت ایمپالا SS دوباره از سر گرفته شد و بعد این خودرو برای بار سوم در قرن بیستم تولید شد که تا امروز ادامه پیدا کرد.

آخرین دستگاه از نمونه تولیدی این محصول جدیدا از خط تولید دیترویت خارج شده، چون از این به بعد محصولات الکتریکی مانند جی‌ ام‌ سی هامر جدید و تاکسی بدون راننده Cruise Origin قرار است در خط تولید دیترویت جایگزین ایمپالا شوند.

شورولت ایمپلا و خداحافظی با این خودرو

حال باید دید در آینده مجددا ایمپالا احیا خواهد یا این مدل دوست‌‌ داشتنی به تاریخ خواهد پیوست.

آمار ها نشان می‌دهند در سال 2019 میزان فروش ایمپالا حدود 20.5 درصد کاهش داشته و به تعداد 44 هزار و 974 دستگاه در سال رسیده است.

این موضوع برای مدیران ارشد شورولت خوشایند به نظر نمی‌رسد. بر اساس اعلام مدیر بازاریابی این شرکت، همان گونه که ایمپالا در طول حیات خود تکامل و بازار نیز تغییر یافت و تقاضا برای خودرو های سدان هر روز کاهش پیدا کرد پس به تقاضای مشتریان پاسخ می‌دهیم.

 

منبع

لینک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *