سیتروئن برقی جدید “Ami 2020” معرفی شد

سیتروئن اخیراٌ، Ami مدل ۲۰۲۰ را معرفی کرده است که یک خودروی برقی کوچک طراحی شده برای شهرهای اروپا است.

سیتروئن برقی جدید "Ami 2020" معرفی شد

به گزارش فهرست بلاگ  اگرچه برخی، راندمان بالای باتری و طیف حرکتی را از ویژگی‌های مهم در خودروهای برقی می‌دانند، اما سیتروئن در این مورد،نگاه دیگری دارد، سیتروئن روی دیگر ویژگی‌های این خودروها تمرکز کرده است.

سیتروئن برقی جدید "Ami 2020" معرفی شد

محصول برقی جدید Citroen یعنی همان Ami مدل 2020، تنها ۴۱/ ۲ متر طول دارد، نیروی خود را از بسته باتری لیتیوم یونی ۵/ ۵ کیلووات ساعتی تامین می‌کند و می‌تواند در مدت سه ساعت به طور کامل شارژ گردد. چنین عملکردی برای طیف حرکتی ۷۱ کیلومتر و بیشینه سرعت ۴۵ کیلومتر بر ساعت بسیارمناسب است.

سیتروئن برقی جدید "Ami 2020" معرفی شد

Ami با تعداد کمی قطعات منحصر به فرد ساخته شده است.بعنوان مثال قطعات بدنه مورد استفاده در قسمت جلویی خودرو دقیقا مشابه قطعاتی است که در قسمت پشتی استفاده می شود.همچنین درب سمت راست دقیقاٌ مانند درب سمت چپ است، این بدان معنی است که لولای درب سمت راننده در جلو است در حالیکه لولای درب مسافردر قسمت عقب است.

 

رانندگانی حتی با سن ۱۴ سال نیز می‌توانند در جاده‌های عمومی فرانسه این خودرو را که از نظر فنی یک چهارچرخ سبک محسوب می‌شود، برانند؛ حال آنکه در دیگر بازارهای اروپایی میانگین سنی ۱۶ سال برای استفاده از آن لازم است. قیمت این خودرو از ۶ هزار یورو شروع می‌شود.

 

منبع

لینک

یک دیدگاه برای “سیتروئن برقی جدید “Ami 2020” معرفی شد”

  1. سلام وای چه ماشین اسپرت خوشگلی !!!!
    خیلی قشنگه
    حیف که ایران نمیاد این ماشین ها
    ممنون از بلاگ تون و از پست های قشنگی که می گذارین
    like like like like like like

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *