خودروسازان با 5 هزار میلیارد تسهیلات شارژ می شوند

 

شاپور سامعی (نایب رییس انجمن قطعه سازان) از مصوبه شورای پول و اعتبار برای اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به خودروسازان خبر داد و گفت: پرداخت این تسهیلات در مراحل پایانی است.

به گزارش فهرست بلاگ: نایب رییس انجمن قطعه سازان در یک نشست خبری اظهار کرد: بعد از جلساتی که با مسولان  برگزار شد، ، فاز اول پرداخت تسهیلات بانکی به خودروسازان مصوب شد که بر اساس آن، به ایران خودرو و سایپا ۵ هزار میلیارد تومان پرداخت خواهد شد تا بابت مطالبات قطعه سازان پرداخت شود.

سامعی با بیان اینکه این اتفاق موجودی انبار قطعه سازان را برای سال آینده در شرایط بهتری قرار می دهد، تصریح کرد: در حال حاضر تولید خودروسازان روزانه به حدود ۲ هزار دستگاه رسیده که این رقم تا پایان سال به حدود ۲۵۰۰ دستگاه می رسد.

به ایران خودرو و سایپا 5 هزار میلیارد تسهیلات می دهند

ایشان تصریح کرد: مأمور پیگیری این موضوع از بانکها، مدیران مالی خودروسازی ها هستند تا مشخص شود هر بانک چه میزان از این تسهیلات را بپردازد.

شاپور سامعی با در نظر گرفتن اینکه تسهیلات مصوب در مقایسه با طلب ۲۰ هزار میلیارد تومانی قطعه سازان، رقم پایینی است، گفت: با این شرایط، این تصمیم یک حرکت رو به جلو است و می تواند کمک اساسی باشد.

نایب رییس انجمن قطعه سازان ابراز امیدواری کرد فرایند تعیین بانکها تا اواخر بهمن نهایی شود تا تسهیلات پرداختی به خودروسازان در اختیار قطعه سازان قرار گیرد.

 

منبع

لینک

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *