تویوتا و تبلیغات گمراه کننده این خودروسازی

 

 

قیمت در سایت فهرست از 730.000.000 تا 950.000.000 تومان می باشد برای مشاهده قیمت سایر مدل های تویوتا نظیر قیمت و قیمت  به صفحه قیمت تویوتا در سایت فهرست مراجعه نمایید.

تویوتا در تبلیغات خود از واژه هیبرید «خود شارژ شونده» استفاده کرده که به ذائقه مردم خوش نیامده است. این هم از راست گویی و صداقت ژاپنی ها!
به گزارش فهرست بلاگ: در حقیقت تویوتا، تبلیغاتی علیه خودرو های برقی راه انداخته که با پریز برق شارژ می شوند و به این وسیله خواسته اطلاع رسانی کند که خودرو های هیبریدی این خودروساز خودشارژ شونده هستند و نسبت به خودرو های برقی دیگر گزینه بهتری محسوب می شوند.
اگر انصاف رعایت شود، خودرو های هیبریدی با این که دو بخش بنزین سوز و برقی دارند اما از اصل و پایه بر پایه بنزین هستند. همچنین همه می دانند که خودرو های هیبریدی کم مصرف تر از خودرو های عادی هستند.
تویوتا خودرو های خود را خود شارژ شونده معرفی کرد

با این که مشخص است همچین تبلیغاتی گمراه کننده است، و در کشور های طرفدار خودرو های برقی مانند کشور نروژ انتشار آن ممنوع شده، تویوتا هنوز دست از این اصرار خود برنمی دارد.

همین عامل باعث شد که مردم در توییتر دست به کار شوند و تویوتا را از این اصرار بی جا عقب برانند.

چرا تویوتا می خواهد همان خودرو های قدیمی هیبریدی خود را «خود شارژ شونده» معرفی کند؟

ضمن آن که خودرو های تویوتا و لکسوس با تعاریف موجود فعلی خودروی برقی به حساب نمی آیند. حتی در دسته PHEV ها یعنی هیبریدی هایی که با پریز برق هم شارژ می شوند، دسته بندی نشده اند. البته پریوس پرایم تویوتا، جزو خودرو های هیبریدی قابل شارژ با پریز است.

در آینده نزدیک راوفور پرایم هم به بازار می آید که در دسته PHEV ها دسته بندی می شود.

در آینده نزدیک راوفور پرایم هم به بازار می آید که در دسته PHEV ها دسته بندی می شود.

به هر حال تویوتا که چند سال گذشته عنوان بزرگترین خودروساز جهانی را به دست آورده به آبروی خود فکر می کند و بدون استثنا جواب منتقدان را با صداقت خواهد داد.

خودرو های هیبریدی همان خودرو های بنزینی احتراق داخلی هستند!

حالا تویوتا مجبور شده که به صورت عمومی اطلاع رسانی کند که خودرو های هیبریدی این کمپانی از اصل و اساس خودروی بنزینی احتراق داخلی یا درون سوز ICE یا Internal Combustion Engine است.

بی تردید خودروی بنزین سوز، بسیار اثربخش است و مصرف سوخت و آلایندگی را نسبت به خودرو های بنزین سوز عادی به شدت کاهش داده اما استفاده از یک واژه گمراه کننده در استراتژی های بازاریابی و تبلیغات، جای سؤال دارد.

خودرو های هیبریدی این کمپانی از اصل و اساس خودروی بنزینی احتراق داخلی یا درون سوز ICE یا Internal Combustion Engine است.

با این که تا حدودی اکثر مردم از این حقیقت تویوتا اطلاع دارند اما زمانی که به موضوع کلی نگاه شود، گیج کننده و گمراه کننده خواهد بود.

منبع

لینک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *