بورگوارد BX3 جدیدترین کراس اوور بورگوارد به بازار چین قدم گذاشت

به گزارش فهرست بلاگ بورگوارد BX3 جدیدترین کراس اوور بورگوارد به بازار چین وارد خواهد شد بورگوارد که برند آلمانی الاصلی است و خط تولید آن در چین قرار دارد، BX3 جدیدترین کراس اوور خود را آماده ورود به بازار چین کرده است  این محصول جدید ،کوچکترین عضو خانواده بورگوارد بوده که برای رقابت در سگمنت کراس اوور های ساب کامپکت عرضه خواهد شد.

BX3 نشان تجاری بورگوارد به عنوان یکی از قدیمی ترین خودروسازان آلمانی شناخته می شود که از چند سال پیش  با سرمایه گذاری گروه «فوتون» احیا شده و امروز کارخانه ای را در آلمان و چین برای تولید کراس اوورهای مختلف در اختیار دارد.

هم اکنون نماینده بورگوارد در ایران، شرکت کیان موتور وارنا می باشدکه در دوران آزاد بودن واردات خودرو BX5 و BX7 را در کشور به فروش رساند. پس از ممنوعیت واردات خودرو، این شرکت به دنبال تولید کراس اوورهای بورگوارد در ساوه رفت.ولی به علت محدودیت ها و مشکلات ناشی از تحریم تا کنون توسعه چندانی به دست نیاورده است .

بورگوارد برندی آلمانی  که به دلیل ورشکستگی سال‌ها خبری از آن نبود!

 

بورگوارد برندی آلمانی بود که به دلیل ورشکستگی سال‌ها خبری از آن نبود اما چند سال پیش چینی‌ها سهام آن‌را خریدند و سپس چندین بار دست‌به‌دست شد اما حالا شرکت‌های فوتون و شنژو سهام‌داران اصلی آن می باشند  که اولی تولیدکنندهٔ وسایل نقلیهٔ تجاری و دومی یک شرکت اجارهٔ آنلاین خودرو است. بورگوارد پس از احیاء توسط چینی‌ها اقدام به توسعه و معرفی چند کراس‌اوور مختلف نمود و حالا جدیدترین و کوچک‌ترین کراس‌اوور آن که BX3 نام دارد، آمادهٔ عرضه به بازار چین شده است .

انخستین  اطلاعات از BX3 در اوایل ماه می سال 2018 اعلام شد اما به دلیل تغییرات داخلی بورگوارد، برنامه‌های توسعه و عرضهٔ این خودرو بارها دچار تعویق ونوسان گردید. این کراس‌اوور کوچک در ظاهر از طراحی خانوادگی بورگوارد بهره می‌برد و در اینجا هم همان چراغ‌های جلوی تیز دیده می‌شود که به جلو پنجرهٔ چندضلعی با خطوط عمودی متصل گشته  است. چراغ‌های عقب خودرو هم بسیار به مدل بزرگ‌تر BX5 شبیه هستند شکلی ساده وزیبایی دارند.

برعکس  سایر کراس اوورهای این نشان تجاری، BX3 تنها در نمونه تک دیفرانسیل عرضه می شود و تاکنون نسخه ی دو دیفرانسیل i-AWD برای آن معرفی نشده است.

منبع 

لینک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *